Bardzo udane Mistrzostwa Polski seniorów 2022

Bardzo udanie wypadli zawodnicy z klubów lubelskich podczas 98 PZLA Mistrzostw Polski, które odbyły się w Suwałkach w dniach 9-11 czerwca 2022 roku.

W klasyfikacji medalowej województwo lubelskie zajęło 1 miejsce zdobywając 9 złotych 2 srebrne i 4 brązowe medale. W sumie15 medali.

W klasyfikacji punktowej województwo lubelskie zajęło wysokie 2 miejsce zdobywając 964 punkty przy 45 osobostartach 1 miejsce zdobyło województwo mazowieckie zdobywając 1143 punkty ale mając 57 osobostarty.

Fantastycznie wypadli podczas mistrzostw zawodnicy AZS UMCS Lublin, w klubowej klasyfikacji medalowej, którzy aż 11 krotnie stawali na podium w tym 6 razy na 1 miejscu 2 razy na 2 miejscu i 3 razy na 3 miejscu . Oczywiście tę klasyfikację bezapelacyjnie wygrali.

16 miejsce zajął Agros Zamość z 1 złotym i z 1 brązowym medalem.

19 miejsce zajęły KS AZS AWF Biała Podlaska i Wisła Puławy z 1 złotym medalem

W punktacji klubowej AZS UMCS Lublin zajął 1 miejsce zdobywając 584 punkty

11 miejsce KS Agros Zamość 222 punkty 39 miejsce KS AZS AWF Biała Podlaska 54 punkty

43 miejsce KS Wisła Puławy 40 punktów 57 miejsce MKS Żak Biała Podlaska 31 punktów.

Podczas Mistrzostw Polski ustanowiono jeden rekord województwa, którego autorem został Dominik Kopeć KS Agros Zamość w biegu na 100 m wynikiem 10.20. Krzysztof Hołub z AZS UMCS Lublin w biegu na 400m płotki  wyrównał swój tegoroczny rekord życiowy, który również jest rekordem województwa 50,43. Daleki skok w dal 8.03 Piotra Tarkowskiego wywindował go na 3 miejsce w historii Lubelszczyzny.  Cała trójka stanęła na najwyższym stopniu podium podczas Mistrzostw.

Osiągnięcia indywidualne zawodników z województwa lubelskiego

złoty medal

Ennaoui Sofia AZS UMCS Lublin 1500 m 4:30.22

Mach Angelika AZS UMCS Lublin 5000m 15:57.99

4 x 400 m 3:34.73 AZS UMCS Lublin w składzie Wrona Alicja, Drozd Wiktoria, Janowicz-Półtorak Adrianna, Hołub-Kowalik Małgorzata