I Mityng Kwalifikacyjny LOZLA - wyniki
Maj
14
2018

I Mityng Kwalifikacyjny LOZLA - wyniki

W sobotę 12 maja na stadionie AWF w Białej Podlaskiej odbył się I Kwalifikacyjny Mityng LOZLA, podczas którego padło wiele wartościowych wyników.

Świetnie sezon rozpoczęła Aleksandra Kufel (AZS UMCS Lublin). Podopieczna Trenera Roberta Kozłowskiego rzutem na odległość 66.59 m. ustanowiła nowy rekord życiowy oraz wypełniła wskaźnik PZLA na Mistrzostwa Europy u18, które odbędą się w węgierskim Győr.

Do ciekawego starcia doszło w biegu na 300 metrów mężczyzn, w którym zwyciężył Michał Jabrzyński (AZS UMCS Lublin) z czasem 34,48 s. Podopieczny Trenera Jerzego Wiercińskiego skutecznie odpierał ataki swojego młodszego kolegi z klubu - Mikołaja Kotyry, który uzyskał czas 34,65 s. Dla obu zawodników są to nowe rekordy życiowe.

W skoku w dal mogliśmy oglądać skoki Tomasza Jaszczuka (WLKS Nowe Iganie), wieloletniego reprezentanta Polski. Tomasz w swojej najlepszej próbie skoczył na odległość 7.90 m (wiatr +1,1). Wynik ten jest minimalnie gorszy od minimum na Mistrzostwa Europy w Berlinie, które wynosi 7.95 m.

Pełne wyniki z zawodów - Biała Podlaska - wyniki

Wspierają nas