III Otwarty Mityng Kwalifikacyjny LOZLA - wyniki
Maj
30
2018

III Otwarty Mityng Kwalifikacyjny LOZLA - wyniki

W sobotę 26 maja na stadionie AWF w Białej Podlaskiej odbył się kolejny Mityng Kwalifikacyjny LOZLA. Niestety silnie wiejący wiatr w twarz znacząco uniemożliwił zawodnikom osiąganie dobrych wyników w biegach sprinterskich.

Wiatr sprzyjał za to skoczkom. W konkursie skoku w dal byliśmy świadkami kolejnego rekordu życiowego Piotra Tarkowskiego (AZS AWF Biała Podlaska), który w swojej ostatniej próbie w konkursie skoczył 7.59 m. Wynik ten oznacza, że podopieczny Tadeusza Makaruka wypełnił wskaźnik na Mistrzostwa Świata u20, które odbędą się w fińskim Tampere.

W trójskoku nowy rekord życiowy ustanowił Bartosz Leszczuk (AZS UMCS Lublin). Zawodnik z Lublina w drugiej próbie oddał skok na odległość 14.42 m. i wysunął sie na prowadzenie w krajowych listach do lat 20.

W konkursie pchnięcia kulą znakomicie zaprezentował się zawodnik WLKS Iganie Nowe - Andrzej Gudro, który posłał kulę na odległość 20.63 m. Jest to wynik o 73 centymetry lepszy od minimum na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Berlinie w pierwszej połowie sierpnia.

Pełne wyniki z zawodów:

>>Mityng Biała Podlaska - wyniki <<