Lekkoatletyczne osiągnięcia w 2019 roku !
Styczeń
7
2020

Lekkoatletyczne osiągnięcia w 2019 roku !

Lekkoatletyczne sukcesy reprezentantów klubów

z woj. lubelskiego

w Mistrzostwach Świata, Europy i Polski

w lekkiej atletyce w 2019 r.

 

Mistrzostwa Świata

 

17. Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata 27 września – 6 października 2019 r.  Doha

Doskonale w zawodach zaprezentował się…  Paweł Fajdek z KS AgrosZamość (trener Jolanta Kumor),który po raz czwarty zdeklasował rywali w rzucie młotem – 80.50 m!

Z czwórki startujących zawodniczek AZS UMCS Lublin:

10m Paulina Guba w pchnięciu kulą – 18.02 m

13m Malwina Kopron młot – 70.46m

Karolina Kołeczek 4. w eliminacjach (12,78) i 4. w półfinale (12,88),

Daria Zabawska el. Dysk – 57.05 m

***

 

8. Halowe Mistrzostwa Świata Masters 24 – 30 marca 2019 r. w Toruniu

Złoto - Rafał Fedaczyński M35 – chód 3000 m 12:52.22

Złoto - Jerzy Rosołowicz  Cross 8 km M65 –1:43:43

Złoto – Adam Kolasa M40 – tyczka – 4.75

Złoto - Rafał Fedaczyński M35 – chód 10 km – 44:36

Złoto - Rafał Fedaczyński Team chód 10 km - M35 - 2:26:48

….

Srebro - Artur Kern M35 – 3000 m 8:51.01

Srebro – Andrzej Ulidowski Team Cross 8 km M45 –1:24:28

Srebro - Henryk Ostrykiewicz Team M70 półmaraton - 5:11:04

Brąz - Henryk Ostrykiewicz M70 – bieg przełajowy 6 km 27:54

Brąz Henryk Ostrykiewicz Team Cross 6 km M70 – 1:27:55

Brąz – Leszek Bobrzyk M70 – dysk 1 kg - 41.97 m

***

W mieście Tata na Węgrzech odbyły sie Mistrzostwa Świata Masters (Weteranów) w rzutach nietypowych, w których po raz czwarty medalowo wystartował Józef Wasiel z Mircza wracając tym razem w kategorii M70 z czteroma medalami, w tym dwa złote i dwa brązowe. Wygrał w Shockoramie i w rzucie dyskiem greckim, trzecie miejsca zajął w Discus of igmand oraz Stingballu.

***

Mistrzostwa Europy

 

Halowe Mistrzostwa Europy1–3 marca 2019 r. w  Glasgow (Szkocja)

Srebrny - Sofia Ennaoui AZS UMCS Lublin 1500 m – 4:09,30 min, trener Wojciech Szymaniak

23m w eliminacjach Karolina Kołeczek AZS UMCS Lublin 60pł - 8,37 trener Piotr Maruszewski

***

W dniach 11-14 sierpnia 2019 roku w szwedzkim Gävle odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U23. W reprezentacji Polski byli również zawodnicy z Lubelszczyzny: Aleksandra Śmiech (Agros Zamość), Michał Sierocki, Maciej Hołub, Cezary Mirosław, Szymon Mazur (wszyscy AZS UMCS Lublin) i Piotr Tarkowski (AZS AWF Biała Podlaska).

 

Osiągnięcia naszych zawodników:

Srebrny medal: Michał Sierocki 110 m pł - 13.63 PB trener Piotr Kitliński

4m Aleksandra Śmiech rzut młotem 66,87 PB trener Mikołaj Rosa

4m Polska (Mateusz Rzeźniczak, Cezary Mirosław, Maciej Hołub, Tymoteusz Zimny) 4x400 3:07,37, trener Maćka i Cezarego  Marek Jaros

10m Piotr Tarkowski skok w dal  7,54 trener Tadeusz Makaruk

11m Szymon Mazur pchnięcie kulą 18,16

6m w drugim półfinale Maciej Hołub 400m 47,34 trener Marek Jaros

***

 

25. Mistrzostwa Europy Juniorów U20  Borås.18 – 21 lipiec 2019 r.

Krzysztof Hołub AZS UMCS Lublin (trenerzy: Marek Jaros i Grzegorz Hołub) w biegu na 400 m p.pł. był trzeci w swojej serii eliminacyjnej z wynikiem 52.96 (13. czas rundy). W półfinale Krzysztof uzyskał 11. czas półfinałów a wynikiem 52.34 poprawił rekord życiowy.

- W eliminacjach rzutu dyskiem (1.75 kg) przy minimum kwalifikacyjnym 59.00 uzyskanym tylko przez trzech zawodników, do finału zakwalifikował się Jakub Lewoszewski KS Agros Zamość – trener Krzysztof Kęcki (56.36, 7. wynik konkursu). W finale zawodnik Agrosu Zamość rzucił dalej 57.63 m i zajął siódme miejsce.

***

Sztafeta 4x400 m kobiet – w składzie Aleksandra Formella, Paulina Zielińska (MKS Agros Chełm/trener Damian Leszczyński), Sara Neumann i Aleksandra Wsołek – zakwalifikowała się do finału z trzecim czasem (3:39.40). Niestety Paulina w finale nie wystąpiła i szkoda, ponieważ biało-czerwone z czasem 3:37.13 zdobyły brązowy medal (Paulina też otrzymała).

***

21.Mistrzostwa Europy Masters (Weteranów).

W dniach 5 – 15 września 2019 r. we włoskich miejscowościach Jesolo, Eralcea i Caorle. Przystąpili do nich byli i aktualni z województwa lubelskiego. Oto ich osiągnięcia:

Andrzej Jacek Ulidowski - M 45 Srebro3000 m z przeszkodami – 10.33,78

Leszek Bobrzyk - M 70 – 6 miejsce, Dysk 1 kg – 41.15, - 7m, Kula 4 kg – 11.80, - 7m, Oszczep 500 g. – 32.66

Edward Kamiński - M 65 - 8m, 400 m przez płotki – 1:19,05, el. 1:10,93 – 12m, 400 m – 57,99,

Marcin Nagórek - M 35  – 7m, 1500 m – 4:10,63, el. 4:28,27

Krzysztof Gidziński - M 60 – 5m, wzwyż – 146, - 5m, Trójskok – 10.21 (w. +0,4)

Ryszard Miduch M 55 - 5m, 400 m przez płotki – 65,90 (rekord Europy) , El. 1:06,22, - 15m, 400 m – 1:01,51 el. 1:00,75

***

Michał Biały – Mistrzostwa Europy w Biegach Górskich stylem alpejskim, 49. miejsce

***

Mistrzostwa Europy Drużynowo

W dniach 9 – 11 sierpnia 2019 r. w Bydgoszczy w obecności licznych kibiców i mediów zostały rozegrane Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce. Wśród rywalizujących 12 zespołów doskonale spisała się reprezentacja Polski, która po raz pierwszy w historii odniosła ZWYCIĘSTWO, wyprzedzając Niemcy i Francję. W barwach biało czerwonych wystąpiły cztery lekkoatletki AZS UMCS Lublin i lekkoatleta z KS Agros Zamość zajmując wysokie miejsca od pierwszego do piątego, co wiązało się z punktacją.

***

Uniwersjada

Malwina Kopron srebrną medalistką podczas Uniwersjady!

   W dniach 10 – 14 lipca 2019 r. w Neapolu (Włochy) odbyła się 30. Uniwersjada w lekkiej atletyce, w których w barwach Polski wystąpiły dwie zawodniczki z AZS UMCS Lublin Malwina Kopron i Alicja Wrona.

Srebrny medal –  MALWINA KOPRON (AZS UMCS Lublin), trener Witold Kopron - rzut młotem - 70.89 m

Sztafeta 4x400 m -  4m Mariola KARAŚ-Alicja WRONA-Anna PAŁYS-Anna DOBEK – 3:34.04

Dysk  - Daria Zabawska 51,51 13m trener Witold Suski

200 m  Alicja Wrona 24.22/0.0 m/s (3e1, 25. czas), trener Paweł Danielczuk

***

 

Mistrzostwa Polski

 

63 Halowe Mistrzostwa Polski - open 16-17 luty 2019 r. w Toruniu

 

Złoto – Sofia Ennaoui AZS UMCS Lublin 1500 m – 4:15,62, tr. Wojciech Szymaniak

Srebro - Dominik Kopeć KS Agros Zamość 60 m 6,75,tr. Andrzej Gdański

Srebro – Karolina Kołeczek –60 pł -8,03, tr. Piotr Maruszewski

Brąz - Piotr Tarkowski KS AZS AWF Biała Podlaska 60 m 6,84,tr. Tadeusz Makaruk

Brąz - Piotr Tarkowski KS AZS AWF Biała Podlaska w dal – 7.73, tr. Tadeusz Makaruk

Brąz – Szymon Żywko AZS UMCS Lublin 1500 m – 3:48,00, tr. Mirosław Barszcz

 ***

i…  MŁODZIEŻOWCY - U23

Złoty- Piotr Tarkowski KS AZS AWF Biała Podlaska 60 m – 6,84,tr. Tadeusz Makaruk

Złoty – Szymon Żywko AZS UMCS Lublin 1500 m – 3:48,00, tr. Mirosław Barszcz

Srebrny - Piotr Tarkowski KS AZS AWF Biała Podlaska w dal – 7.73, tr. Tadeusz Makaruk

Srebrny - Szymon Mazur AZS UMCS Lublin kula – 17.90, tr. Ireneusz Bukowiecki

Brązowy -  Michał Sierocki AZS UMCS Lublin 60 m przez płotki - 8,28,tr. Piotr Kitliński

Brązowy - Maciej Hołub AZS UMCS Lublin 400 m – 48,86, tr. Marek Jaros

***

 

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów U20 i Juniorów Młodszych U18 

8 – 10 luty 2019 r. w Toruniu

 

Juniorki i juniorzy

ZłotoPaulina Zielińska Agros Chełm 400 m – 54,16, tr.Damian Leszczyński (wyrównany rekord Polski U20)

Złoto – Kornel Warszawski Agros Zamość kul a 6 kg – 18.98 m, tr. Radosław Olszewski

Złoto – Bartosz Leszczuk AZS UMCS Lublin trójskok – 14.66, tr. Marek Szaniawski

Brąz – Weronika Muszyńska AZS UMCS Lublin kula 4 kg – 12.55, tr. Robert Kozłowski

 

Juniorki mł  i juniorzy mł

Srebro – Wiktoria Oko Wisła Puławy 60 m przez plotki – 7,70, tr. Sławomir Murat

Srebro – Jakub Hołub AZS UMCS Lublin, wzwyż – 2.01, tr. Beata Hołub

Brąz – Kinga Głuchowska Agros Zamość, 60 m – 7,74, tr. Andrzej Gdański

***

23 luty 2019 r. w Toruniu

Złoto – Ryszard Miduch, Puławy M-55; 400 m – 58,07

Złoto – Ryszard Miduch, Puławy M-55; 800 m – 2:19,98

Złoto – Robert Kozłowski, Lublin, M45, kula – 13.01

Złoto – Stanisław Czop, Chłaniówek powiat Krasnystaw, M-50, trójskok – 12.19

***

Srebro – Ryszard Miduch, Puławy M-55; 200 m – 26,89

Srebro – Leszek Bobrzyk, Świdnik M-70-; 200 m – 32,21

***

Brąz - Anna Lewandowska, Lublin K-35, wzwyż – 135

Brąz – Mirosław Korneluk, AZS AWF Biała Podlaska, M-55, trójskok – 9.87

***

AZS UMCS Lublin i woj. lubelskie najlepsze w punktacji medalowej MPS w Polsce!!!

 W dniach 23–25 sierpnia 2019 r. w Radomiu zostały rozegrane Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce, w których reprezentanci z klubów woj. lubelskie zdobyli 14 medali, w tym 8 złotych, 1 srebrny i 5 brązowych. I jeszcze sześć miejsc czwartych. Takiego dorobku, szczególnie złotego w historii woj. lubelskiego nie było!Dominik Kopeć z Agrosu Zamość (trener Andrzej Gdański) Drugi raz z rzędu został podwójnym medalistą Mistrzostw Polski seniorów dodając do tego medal w sztafecie. 

Złote medale

Paulina Guba AZS UMCS Lublin kula – 18.57, tr. Edmund Antczak

Malwina Kopron AZS UMCS Lublin młot – 73.95 tr. Witold Kopron

Daria Zabawska AZS UMCS Lublin dysk – 59.71, tr. Witold Suski

Sofia Ennaui AZS UMCS Lublin 1500 m – 4:13,07, tr. Wojciech Szymaniak

Karolina Kołeczek AZS UMCS Lublin 100 m ppł – 12,82, tr. Piotr Maruszewski 

Dominik Kopeć KS Agros Zamość 100 m – 10,31, tr. Andrzej Gdański

Dominik Kopeć KS Agros Zamość 200 m – 20,88, tr. Andrzej Gdański

Paweł Fajdek KS Agros Zamość młot – 78.51, tr. Jolanta Kumor

- 8 złotych, w tym Kobiety 5 a Mężczyźni 3

Srebrny medal

AZS UMCS Lublin sztafeta 4 x 400 m mężczyzn – 3:11,45, w składzie:

- Cezary Mirosław, trener Marek Jaros

- Maciej Hołub, trener Marek Jaros

- Michał Kitliński, trener Piotr Kitliński

- Andrzej Jaros, trener Marek Jaros

- 1 srebrny, w tym M - 1

Brązowe medale

Alicja Wrona AZS UMCS Lublin 200 m – 23,7, tr. Paweł Danielczuk 

Rafał Fedaczyński AZS UMCS Lublin chód 10 km – 42:23,99, tr. Stanisław Marmur

Bartłomiej Bedeniczuk KS AZS AWF Biała Podlaska wzwyż – 2.12, tr. Tadeusz Makaruk

Arkadiusz Rogowski KS Agros Zamość młot – 68.50, tr. Mikołaj Rosa

KS Agros Zamość sztafeta 4 x 100 m mężczyzn – 40,57, w składzie:

- Patryk Krupa (tr. Andrzej Gdański),

- Przemysław Adamski (tr. Rafał Has),

- Michał Jakóbczyk (tr. Andrzej Kupoczyk)

- Dominik Kopeć (tr. Andrzej Gdański)

- 5 brązowych, w tym K – 1, M - 4

- Razem 14, w tym K – 6, M – 8

- AZS UMCS Lublin – 8, Agros Zamość – 5, AZS AWF Biała Podlaska

***

MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI U23

W dniach 29-30 czerwca 2019 roku w Lublinie odbyła się najważniejsza impreza lekkoatletyczna na Lubelszczyźnie  MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI U23. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy z Lubelszczyzny zajmując wysokie 2 miejsce w klasyfikacji medalowej województw. Świetne miejsce, trzecie zajęli zawodnicy AZS UMCS Lublin w klasyfikacji medalowej klubów. Funkcję koordynatora podczas imprezy sprawował Paweł Danielczuk.

OSIĄGNIĘCIA INDYWIDUALNE I PUNKTOWE ZAWODNIKÓW:   

złote medale:

Michał SIEROCKI AZS UMCS Lublin 110pł - 13.80 trener Piotr Kitliński

Szymon MAZUR AZS UMCS Lublin pchnięcie kulą- 18.32

Katarzyna BARGIELSKA KS AZS-AWF Biała Podlaska skok w dal -6.09 trener Tadeusz Makaruk

Aleksandra  ŚMIECH KS Agros Zamość(LU)  rzut młotem -64.00 trener  Mikołaj Rosa

AZS UMCS LublinCezary MIROSŁAW,  Michał KITLIŃSKI, Karol KANIA, Maciej HOŁUB 4x400m -3:13.36 trenerzy: Marek Jaros, Piotr Kitliński

srebrne medale:

Maciej HOŁUB AZS UMCS Lublin 400m- 47.34 trener Marek Jaros

Szymon MAZUR AZS UMCS Lublin rzut dyskiem- 50.52

Michał MAZUR KS Agros Zamość rzut młotem- 61.73 trener  Mikołaj Rosa 

brązowy medal:

 Michał KITLIŃSKI AZS UMCS Lublin 800m-1:51.91 1trener  Piotr Kitliński 

***

73. PZLA Mistrzostwa Polski U20

    Od 3 do 5 lipca w Raciborzu odbyły się 73. PZLA Mistrzostwa Polski U20. Bardzo dobrze zaprezentowali się reprezentanci AZS UMCS Lublin, którzy w punktacji klubowej na 168 sklasyfikowanych klubów zajęli 1 miejsce. Zawodnicy z trzech klubów zdobywali medale: AZS UMSC Lublin, Agros Chełm i Agros Zamość.

Kobiety

Srebro - Weronika Muszyńska AZS UMCS Lublin dysk 1 kg – 44.30 PB

Brąz – Paulina Zielińska Agros Chełm – 400 m – 54,54 PB

Brąz – Aleksandra Kufel AZS UMCS Lublin młot 4 kg - 51.85

Brąz – MKS Agros Chełm 4 x 400 m – 3:52,15 w składzie: Izabela JASTRZĄB, Agata WASILUK, Sylwia CIUPEK, Paulina ZIELIŃSKA

Mężczyźni

Złoto - Krzysztof Hołub AZS UMCS Lublin 400 m przez płotki (wys.. pł. 91,4 cm) – 52,46 PB

Srebro – AZS UMCS Lublin 4 x 400 m – 3:21,83 w składzie: Oskar GOŁĘBIOWSKI, Dariusz SAMARCZENO, Karol JAKUBCZAK, Krzysztof HOŁUB

Brąz – Jakub Lewoszewski Agros Zamość dysk 1,75 kg – 56.55

Brąz – Piotr Wiśniewski AZS UMCS Lublin trójskok - 14.72 PB

***

Złote Medale podczas Mistrzostw Polski w Sztafetach!

   W dniach 8 – 9 czerwca 2-019 r. w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Polski w Wielobojach i Sztafetach, w których doskonale spisały się sztafety AZS UMCS Lublin zdobywając dwa złote medale!

Złoto – AZS UMCS Lublin 4 x 200 m – 1:26,39 open Mężczyzn w składzie:

Cezary MIROSŁAW 1997 – trener Marek Jaros

Andrzej JAROS 1990 – trener Marek Jaros

Michał JABRZYŃSKI 1994 – trener  Jerzy Wierciński

Maciej HOŁUB 1998 – trener Marek Jaros

 ***

Złoto – AZS UMCS Lublin 4 x 400 m – 3:24:86 Mix (2 Kobiety i 2 Mężczyzn) w składzie:

Cezary MIROSŁAW 1997 – trener Marek Jaros

Alicja Wrona 1996 – trener Paweł Danielczuk

Wiktoria Drozd 2001 – trener Henryk Adamowicz

Andrzej JAROS 1990 – trener Marek Jaros

 

Mistrzostwa Polski w chodzie na 50 km 23.03.2019 r. Dudunce

Srebro – Rafał Fedaczyński AZS UMCS Lublin ch. 50 km - 3.50:41 tr. Stanisław Marmur

***

MP w biegach górskich

Dominika Wiśniewska Ulfik Mistrzynią Polski - W dniu 14.04.2019 r. w Ustrzykach Dolnych rozegrano Mistrzostwa Polski w Górskich Biegach Anglosaskich, w których po raz siódmy (!!!) złoty medal zdobyła Dominika Wiśniewska – Ulfik z SKB Kraśnik (trener Zbigniew Biały). Seniorki – 10 km

Michał Biały (tr. Zb. Biały)– Mistrzostwa Polski w Biegu Górskim stylem alpejskim, brąz

***

Siódmy medal Rafała Fedaczyńskiego!

 W dniu 22 czerwca 2019 r.  w Mielcu podczas Mistrzostw Polski w chodzie na 20 kilometrów srebrny medal zdobył reprezentujący AZS UMCS Lublin Rafał Fedaczyński (trener Stanisław Marmur) – 1.25:03.

 

***

Mistrzostwa Polski Masters w Lekkiej Atletyce

    W dniach 29-30 czerwca 2019 r. w Białymstoku odbyły się 29 Mistrzostwa Polski Masters (Weteranów) w Lekkiej Atletyce, w których rywalizowali i przedstawiciele z naszego województwa wielokrotnie stając na podium i to na najwyższym:

Kobiety

K45 – złoto - Joanna Andrzejewska  lubelskibiegacz.pl TEAM 800 m – 2:41,11

K45 – złoto - Joanna Andrzejewska lubelskibiegacz.pl TEAM 1500m – 5:20,63

K45 – złoto - Joanna Andrzejewska lubelskibiegacz.pl TEAM – 20:19,58

K40 – złoto – Sabina Poświatowska Puławy oszczep 600 g – 25.67

K40 – srebro – Sabina Poświatowska Puławy dysk 1 kg – 19.74

K40 – srebro – Sabina Poświatowska Puławy młot 4 kg – 22.48

Mężczyźni

M55 – złoto - Mirosław Korneluk AZS AWF Biała Podlaska skok wzwyż – 1.50

M55 – srebro - Mirosław Korneluk AZS AWF Biała Podlaska 100 m – 13,66

M55 – brąz - Mirosław Korneluk AZS AWF Biała Podlaska 200 m – 28,53

M55 – brąz - Mirosław Korneluk AZS AWF Biała Podlaska trójskok – 10.02

M55 – brąz - Mirosław Korneluk Biała Podlaska 200 m – 28,53

M55 – 5. - Mirosław Korneluk AZS AWF Biała Podlaska skok w dal – 4.08

M60 – złoto – Józef Kamiński Dys k/Lublina skok o tyczce – 2.60

M65 – złoto - Jerzy Rosłowicz Lublin 1500 m – 5:22,51 (rekord Polski)

M65 – złoto - Edward Kamiński AZS UMCS Lublin 800 m -  2:49,37

M65 – brąz - Edward Kamiński AZS UMCS Lublin 400 m -  69,80

M50 – złoto - Stanisław Steć Lublin 3000 m z przeszkodami – 1228,60

M50 – srebro - Stanisław Steć Lublin 800 m – 2:18,87

M70 - złoto - Henryk Ostrykiewicz Tomaszów Lubelski 10 000 m – 45:23,76

M70 - złoto - Henryk Ostrykiewicz Tomaszów Lubelski 5000 m – 21:51,09

M70 – złoto – Leszek Bobrzyk Świdnik dysk 1 kg – 42.37

M70 – brąz – Leszek Bobrzyk Świdnik kula 4 kg – 12.17

M70 – brąz – Leszek Bobrzyk Świdnik oszczep 500 g – 36.58

***

Siedem medali na lekkoatletycznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Poznaniu!

    W dniach 10 – 12.07.2019 r. na stadionie POSiR Golęcin w Poznaniu odbyła się lekkoatletyczna 25. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Poznaniu U18, do której po wcześniejszych licznych startach w zawodach eliminacyjnych zakwalifikowali się i reprezentanci klubów z woj. lubelskiego zdobywając siedem medali, w tym 1 złoty, 3 srebrne i 3 brązowe! Monika Romaszko i Wiktoria Oko zdobyły po 2 medale!! Cztery medale wywalczyły podopieczne trenera Murata. Cztery medale dziewcząt i trzy chłopców. W punktacji klubowej KS Agros Zamość na 5 miejscu.

Medalistki i medaliści z woj. lubelskiego

ZŁOTO

- Jakub Hułub AZS UMCS Lublin, skok wzwyż – 2.04, trener Beata Hołub

Srebro

- Monika Romaszko Agros Zamość, 100 m - 11,89 PB (w.+1,1), tr. Sławomir Murat

Srebro

- Monika Romaszko Agros Zamość, 100 m ppł – 13,72 = PB (w.+,4) , tr. Sławomir Murat

Srebro 

- Wiktoria Oko Wisła Puławy, 400 m ppł – 61,22 PB, tr. Sławomir Murat

Brąz

- Wiktoria Oko Wisła Puławy, 100 m ppł – 14,08 PB (w.+0,4) , tr. Sławomir Murat

Brąz

-  Anna Stąsik AZS UMCS Lublin, 400 m ppł – 62,04 SB, tr. Jerzy Wierciński

Brąz

-  Sergiusz Stański MKS Żak Biała Podlaska,  rzut dyskiem 1,5 kg – 51.39 PB, tr. Rafał Frończuk i Olgierd Stański

***

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW

21 – 22 września 2019 r. w Tarnowie

 

 

Zdobywcy medali z woj. lubelskiego:

Złoto – Martyna Seń KS Agros Zamość, 300 m – 39,49 PB, trener Stanisław Namiotko

Złoto – Bartosz Kitliński AZS UMCS Lublin 600 m – 1:25,92, tr. Piotr Kitliński

Złoto – Marcin Sobiesiak AZS UMCS Lublin, młot 5 kg – 51.19 PB, tr. Robert Kozłowski

Brąz – Martyna Seń KS Agros Zamość, 100 m – 12,31 PB,  tr. Stanisław Namiotko

Brąz – Piotr Jaroszkiewicz KS AZS AWF Biała Podlaska, wzwyż – 182 cm, tr. Tadeusz Makaruk

***

DRUŻYNOWO AZS UMCS NAJLEPSZY W POLSCE !!!

AZS UMCS Lublin został klubowym Mistrzem Polski w 2019 roku. Po wielu wysokich miejscach podczas Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych oraz w zawodach międzynarodowych okazało się, że to właśnie LUBELSKI AZS zdobył najwięcej AŻ 2720 punktów. Za lubelskim klubem uplasowały się: KS Podlasie Białystok, AZS AWF Warszawa, AZS AWF Katowice…. KS Agros Zamość 11.  Sklasyfikowano 381 klubów.  

***

AZS UMCS Lublin WICEMISTRZEM POLSKI - EKSTRAKLASA

Drużynowe Mistrzostwa Polski – Finał Ekstraklasy Ligi Lekkoatletycznej 1.08.2019 Jelenia Góra. AZS UMCS Lublin wywalczył świetne 2 miejsce i tytuł Drużynowego Wicemistrza Polski podczas finału Ekstraklasy Ligi Lekkoatletycznej. Walka była bardzo zażarta do ostatniej konkurencji, kiedy to sztafeta mieszana zadecydowała o ostatecznej kolejności.

INDYWIDUALNE MIEJSCA, PUNKTY I WYNIKI ZAWODNIKÓW AZS UMCS LUBLIN

1m – 8pkt- ZABAWSKA Daria dysk 58,03m trener Witold Suski

1m – 8pkt -GUBA Paulina kula 17,86m trener Edmund Antczak

1m – 8pkt- KOŁECZEK Karolina 100pł 12,91s trener Piotr Maruszewski

1m – 8pkt - CHMIELAK Hubert oszczep 82,28m trener Leszek Walczak

1m – 8pkt – ŻYWKO Szymon 1500m 3:59,58s trener Mirosław Barszcz

2m – 7pkt -SIEROCKI Michał 110pł 13,88s trener Piotr Kitliński

2m – 7pkt- KITLIŃSKI Michał 800m 1:54,39s trener Piotr Kitliński

3m – 6pkt- WRONA Alicja 400m 54,53s trener Paweł Danielczuk

3m – 6pkt-HOŁUB Maciej 400m 47,60s trener Marek Jaros

3m – 6pkt- MAZUR Szymon kula 17,90m

4m – 5pkt -HOŁUB Jakub wzwyż 200cm trener Beata Hołub

4m - 5pkt- PIETRUCZUK Natalia 400pł trener Piotr Kitliński

4m – 5pkt- JABRZYŃSKI Michał 400pł trener Jerzy Wierciński

4m – 5pkt MACH Angelika 1500m trener Marek Jakubowski

5m - 4pkt LIGARSKA Paulina wzwyż 165cm trener Michał Modelski

6m- 3pkt LESZCZUK Bartosz w dal 6,69m trener Marek Szaniawski

6m – 3pkt ŁAWRUSZKO Michał 100m 11,17s trener Leszek Wojciechowski

6m - 3pkt MACH Angelika 800m 2:24.03s trener Marek Jakubowski

7m – 3pkt LIGARSKA Paulina dal 5,66m trener Michał Modelski

DQ – 0pkt KOŁDEJ Małgorzata 100m trener Paweł Stempel

4x400m mix 3m 6pkt w składzie MIROSŁAW Cezary, WRONA Alicja, DROZD Wiktoria, JAROS Andrzej trenerzy: Marek Jaros, Paweł Danielczuk, Henryk Adamowicz, Marek Jaros

***

AZS UMCS Lublin Wicemistrzem Polski Juniorów a Agros Zamość piąty!

   W Radomiu 19 września 2019 r. odbył się Finał Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów U20. AZS UMCS Lublin po tegorocznym wicemistrzostwie w ekstraklasie seniorów... wicemistrzem w juniorach zaledwie o 17 punktów za zwycięzcą a o… trzy przed brązowym medalistą... Agros Zamość piąty w Polsce...

Oni zdobywali punkty:

2 m AZS UMCS Lublin

147 Michniewski Olgierd (110 pł – 14,70)

144 Sergiusz Stański (dysk 1,5 kg – 51.20)

144 sztafeta kobiet (4 x 100 m -49,26) w składzie:

Justyna Dziedzic, Wiktoria Drozd, Ann a Stąsik, Emilia Wójtowicz)

143 Krzysztof Hołub (400 pł – 54,25)

142 Jakub Hołub (wzwyż – 2.04)

142 Weronika Muszyńska (dysk 1 kg – 42.56)

136 Wiktoria Drozd (200 m – 25,49)

128 sztafeta mieszana (2 k + 2 m) 4 x 400 m – 3:47,69

(Dariusz Samarczenko, Katarzyna Kocot, Monika Paśnik, Krzysztof Hołub)

126 Kinga Knez (młot 4 kg – 41.62)

124 Bartosz Leszczuk (trójskok – 14.22)

123 Dariusz Samarczenko (400 m – 50,73)

123 Anna Stąsik ( 400 pł – 1:05,70)

122 Oskar Gołębiowski (400 m – 50,86)

122 Piotr Wisniewski (trójskok – 14.12)

120 Wojciech Żmuda młot 6 kg – 48.95

116 Jan Usarek (młot 5 kg – 52.21)

111 Emilia Wójtowicz (100 m – 13,02)

111 Mikołaj Skulimowski (młot 6 kg – 45.21)

109 Weronika Tabaczyńska (kula 4kg – 10.16)

109 Maria Czerwińska (młot 3 kg – 44.46)

107 Justyna Dziedzic (200 m – 26,96)

104 Katarzyna Kocot (400 m – 1:01,30)

***

 

Opracował – Marek Ambroży Kitliński

Foto – Piotr Kitliński