LIDERKI W WOJEWÓDZTWIE LUBELSKIM SEZONU 2019
Październik
18
2019

LIDERKI W WOJEWÓDZTWIE LUBELSKIM SEZONU 2019

LIDERKI W WOJEWÓDZTWIE LUBELSKIM SEZONU 2019

W POSZCZEGÓLNYCH KONKURENCJACH LEKKOATLETYCZNYCH

  

Zakończył się sezon letni w lekkiej atletyce,

kto przewodzi w poszczególnych konkurencjach w woj. lubelskim, poniżej…

 

Kobiety

100 m – 11,62 Kołeczek Karolina AZS UMCS Lublin 25.05. Łódź, tr. Maruszewski Piotr

200 m – 24,22 Wrona Alicja AZS UMCS Lublin 10.07. Neapol (ITA), tr. Danielczuk Paweł

300 m – 39,49 Seń Martyna KS Agros Zamość 22.09. Tarnów, tr. Stanisław Namiotko

400 m – 54,02 Wrona Alicja AZS UMCS Lublin 8.06. Kraków, tr. Danielczuk Paweł

***

600 m – 1:41,33 Olesiejuk Magdalena MKS Żak Biała Podlaska 14.09. Chorzów, tr. Janusz Wilczek

800 m – 2:02,58 Ennaoui Sofia AZS UMCS Lublin 1.09. Bellinzona (SUI), tr. Wojciech Szymaniak

1000 m – 3:05,10 Hałka Oliwia LKS Znicz Biłgoraj 14.09.Chorzów, tr. Jamroz Mieczysław

1500 m – 4:04,06 Ennaoui Sofia AZS UMCS Lublin 20.07. Londyn (GBR), tr. Szymaniak Wojciech

1 Mila – 4:45,69 Ennaoui Sofia AZS UMCS Lublin 18.08. Birmingham (GBR), tr. Szymaniak Wojciech

***

2000 m – 6:43,90 Hałka Oliwia LKS Znicz Biłgoraj 21.09. Tarnów, tr. Mieczysław Jamroz

3000 m – 9:51,69 Stasiewicz Mariola MKS Żak Biała Podlaska 11.05. Biała Podlaska, tr. Wilczek Janusz

5000 m – 16:02,28 Trzaskalska Izabela AZS UMCS Lublin 29.05. Wrocław, tr. Jakubowski Marek

10 000 m – 33:41,35 Pyzik Weronika LKS Znicz Biłgoraj 23.05. Sacramento (USA), tr. Helen Lehman- Winters

***

100 m ppł (84 cm)– 12,75 Kołeczek Karolina AZS UMCS Lublin 16.06. Chorzów, tr. Maruszewski Piotr

200 m ppł - - 30,26 Jachymek Sabina KS Agros Zamość 21.09. Tarnów, tr. Namiotko Stanisław

400 m ppł – 61,22 Oko Wiktoria KS Wisła Puławy 11.07. Poznań, tr. Murat Sławomir

***

Wzwyż – 1.61 Dzido Aleksandra AZS UMCS Lublin 1.06. Biała Podlaska, tr. Dzido Dariusz

Tyczka – 2.60 Górniak Kamila AZS UMCS Lublin 16.06. Warszawa, tr. Gębski Adam

W dal – 6.09 Bargielska Katarzyna KS AZS AWF Biała Podlaska 30.06. Lublin, tr. Makaruk Tadeusz

Trójskok – 11.85 Bargielska Katarzyna KS AZS AWF Biała Podlaska 26.05. Łódź, tr. Makaruk Tadeusz

***

Kula 4 kg – 18.65 Guba Paulina AZS UMCS Lublin 28.07. Warszawa, Antczak Edmund

Dysk 1 kg – 62.36 Zabawska Daria AZS UMCS Lublin2.06. Gliwice, tr. Suski Witold

Młot 4 kg – 75.23 Kopron Malwina AZS UMCS Lublin 14.09. Chorzów, tr. Kopron Witold

Oszczep 600 g. – 44.63 Bajor Magdalena AZS UMCS Lublin 25.05. Łódź, tr. Wiejak Izydor

***

Chód 3 km – 25:47 Swatko Agata MKS Unia Hrubieszów 8.09. Białystok, tr. Mirosław Kamień

Chód 5 km – 29:16,78 Tarnowska Karolina MKS Unia Hrubieszów 11.07. Poznań, tr. Kamień Mirosław

Chód 10 km – 73:22,53 Traczuk Agnieszka MKS Unia Hrubieszów 4.07. Racibórz, tr. Kamień Mirosław

***

Wieloboje - Siedmiobój la

3913 – Stypułkowska Monika KS AZS AWF Biała Podlaska 8-9.06. Kraków, tr. Makaruk Tadeusz

(14.72/+0.6/-NM- 9.75-26.44/+0.8/-5.45/+1.0/-32.48-2:41.85)

***

Sztafety:

4x100 m – 46,78 AZS UMCS Lublin 24.08. Radom

W składzie:

KOŁDEJ Małgorzata, tr. Paweł Stempel

PIETRUCZUK Natalia, tr. Piotr Kitliński

DROZD Wiktoria. Tr. Henryk Adamowicz

WRONA Alicja, tr. Paweł Danielczuk

 

4x400 m – 3:52,15 MKS Agros Chełm 4.07. Racibórz

W składzie:

JASTRZĄB Izabela, tr. Kazimierz Jaros

WASILUK Agata, tr. Rafał Hodun

CIUPEK Sylwia, tr. Dorota Rolak

ZIELIŃSKA Paulina, tr. Damian Leszczyński

 

4 x 400 m MIX(2 K + 2 M)

AZS UMCS Lublin - 3:24,86

Cezary Mirosław, tr. Marek Jaros,

Alicja Wrona, tr. Paweł Danielczuk,

Wiktoria Drozd,  tr. Henryk Adamowicz

Andrzej Jaros - tr. Marek Jaros,

***

Na stronie PZLA szersze tabele sezonu w poszczególnych konkurencjach i kategoriach wiekowych:

- statystyka.pzla

Opracował – Marek Ambroży Kitliński

Foto – Piotr Kitliński