Ranking naszych zawodników w I części sezonu - tabele seniorów.
Luty
18
2021

Ranking naszych zawodników w I części sezonu - tabele seniorów.

    Za nami pierwsza część sezonu a przed nami Mistrzostwa Polski Seniorów.  Krótkie podsumowanie pierwszej część sezonu – seniorzy. Zawodnicy z Lubelszczyzny startowali zarówno w Polsce jak i poza granicami naszego kraju. Uzyskali bardzo wiele cennych rezultatów.

KOBIETY

W biegu na 60m świetne wyniki uzyskała Martyna Seń  7.51s. Bardzo wartościowe rekordy życiowe Izabeli Jastrząb Agros Chełm na 60m 7.52s a w biegu na 200 m 24.02s. Ten drugi wynik plasuje Izę na trzecim miejscu w tabelach ogólnopolskich.  Niewątpliwie bardzo dobry rezultat w biegu na 400m uzyskała Małgorzata Hołub-Kowalik AZS UMCS Lublin 52.74s, który jest drugim wynikiem w Polsce ale także nowym rekordem województwa lubelskiego. W biegu płotkarskim na 60m bardzo dobre wyniki uzyskuje Karolina Kołeczek AZS UMCS Lublin, która podczas mityngu w Toruniu ustanowiła rekord życiowy 7,98s. Ten wynik jest nowym rekordem województwa lubelskiego oraz pierwszym w tabelach ogólnopolskich.  Wysoka drugą pozycję w tabelach ogólnopolskich w pchnięciu kulą zajmuje Paulina Guba z AZS UMCS Lublin, która obecnie pchnęła kulę na odległość 17.28m. Należy również wspomnieć o młodszych zawodniczkach, które dosyć dobrze wypadają w swoich konkurencjach: w skoku wzwyż Aleksandra Dzido AZS UMCS Lublin skoczyła w tym roku 166 cm, w skoku w dal Katarzyna Bargielska AZS AWF Biała Podlaska 5.95m,  w trójskoku Kinga Staszczuk Agros Zamość 11.94m.

MĘŻCZYŹNI  

Wśród mężczyzn bardzo dobry wyniki uzyskuje Dominik Kopeć Agros Zamość, który wynikiem 6,66s w biegu na 60m ustanowił nowy rekord życiowy a zarazem rekord województwa lubelskiego. Dominik również dobrze startował w biegu na 200m a uzyskany przez niego czas 21.51s jest 6 wynikiem w Polsce. Wysoką formę w tym sezonie prezentuje Cezary Mirosław z AZS UMCS Lublin. Jego nowy rekord życiowy 47.45s plasuje go na 6 pozycji w Polsce. Rezultat Maćka Hołuba 47.96s to 10 wynik w Polsce. Liderem w biegach średnich jest pozyskany niedawno do AZS UMCS Lublin Marcin Lewandowski, który na dystansie 1500m już dwukrotnie ustanowił rekord województwa a na mityngu w Toruniu wynikiem 3:35.71s ustanowił nowy Rekord Polski.  Wśród zawodników w biegach w średnich dobrze sprawuje się Szymon Żywko AZS UMCS Lublin, który na dystansie 1500m ma 4 wynik w Polsce 3: 43.75. Marcin Lewandowski bardzo dobry rezultat uzyskał w biegu na 3000m 7:51,69s. To nowy rekord województwa lubelskiego i 1 wynik w tabelach. W skoku wzwyż 2.10m Jakuba Hołuba  to obecnie 5 wynik w Polsce. Piotr Tarkowski AZS AWF Biała Podlaska rezultatem 7.46m w skoku w dal plasuje się na 3 miejscu w Polsce. 7.18m Damiana Czarnowskiego z AZS AWF Biała Podlaska daje mu 10 miejsce w Polsce.  W trójskoku mężczyzn Karol Hoffmann z AZS UMCS Lublin jest wiceliderem tabeli polskich a jego rezultat to 15.95m.  Czołowym kulomiotem Polski jest Sebastian Łukszo z AZS UMCS Lublin, które obecnie wynikiem 19.10m zajmuje 4 miejsce w Polsce.

TABELE KOBIET- PZLA

TABELE MĘŻCZYZN -PZLA

Na stronę dodał Piotr Kitliński

Zdjęcie- Polsat Sport