18 Mistrzostwa Świata Oregon 2022

Od 15 do 24 lipca 2022 roku Eugene (USA) odbyły się World Athletics Championship Oregon 22. Po dłuższej bo 3-letniej przerwie odbyły się kolejne Mistrzostwa Świata, w których wzięło udział troje reprezentantów z Lubelszczyzny.

Bardzo udany start zanotowała Sofia Ennaoui (AZS UMCS Lublin) w biegu na 1500 m gdzie zajęła bardzo wysokie 5 miejsce z najlepszym rezultatem sezonu 4:01.43. Start Sofii Ennaoui  można uznać za jeszcze ważniejszy ze względu na to, że od 2021 roku zmagała się z kontuzją.

Druga reprezentantka Lubelszczyzny Małgorzata Hołub-Kowalik (AZS UMCS Lublin) uczestniczyła w eliminacjach sztafety 4 x 400 m. Wraz z Justyną Święty-Ersetic, Igą Baumgart-Witan oraz Kingą Gacką dziewczęta zakończyły swój bieg na 5 miejscu z czasem 3:29.34 i nie awansowały do finału. Nasza zawodniczka znajdowała się również w składzie 4 x 400 m Mix ale nie wzięła udziału w eliminacjach ani w finale gdzie Polska sztafeta zajęła 4 miejsce.

Do finału nie awansowała Malwina Kopron (Wisła Puławy), która rzuciła młotem 70.50m co dało jej ostatecznie 15 miejsce na świecie.

Polska reprezentacja kończy 18 Mistrzostwa Świata z 4 medalami i 8 miejscem (najlepsze z Europy). W klasyfikacji punktowej biało-czerwoni zdobyli 49 punktów zajmując ponownie 8 miejsce  (2 miejsce z państw europejskich ).

Kolejna edycja światowego czempionatu odbędzie się w 2023 roku w Budapeszcie.