39. PZLA Mistrzostwa Polski U23 w Poznaniu

Bardzo udanie zakończyły się 39. PZLA Mistrzostwa Polski U23 w Poznaniu. Zawody trwały 2 dni, 30-31 lipca, w jakże skrajnych warunkach pogodowych. Pierwszego dnia deszczowo i mokro a drugiego dnia przy pięknej słonecznej pogodzie. Bardzo dobrze wypadło województwo lubelskie w tych zawodach gdyż we współzawodnictwie punktowym LUBELSKIE zajęło 2 miejsce zdobywając 407 punktów przy 25-osobostartach. W punktacji medalowej województwo lubelskie zajęło 3 miejsce zdobywając 11 medali w tym 4 złote 3 srebrne i 4 brązowe.

Było wiele rekordów życiowych wiele najlepszych wyników sezonu. Najwięcej punktów bo aż 46 zdobyła Weronika Muszyńska AZS UMCS Lublin  (zdobyła 2 medale złoty wyrzucie dyskiem oraz srebrny w pchnięciu kulą). Sporym osiągnięciem zakończyła się konkurencja w skoku w dal gdzie dwóch zawodników AZS AWF Biała Podlaska: Damian Czarnocki i Kacper Lemieszek zajęli dwa pierwsze miejsca na podium.

Medaliści oraz finaliści w poszczególnych konkurencjach :

Złoty medal

4 x 400 m AZS UMCS Lublin 3:43.39 w składzie Zielińska Paulina,  Wasiluk Agata, Taracha Weronika, Drozd Wiktoria trenerzy: Damian Leszczyński, Marek Jaros, Piotr Kitliński, Marek Jaros

Muszyńska Weronika AZS UMCS Lublin rzut dyskiem 52,70 PB trener Damian Kamiński

Czarnocki Damian AZS AWF Biała Podlaska skok w dal 7.30 SB trener Tadeusz Makaruk

Lewoszewski Jakub Agros Zamość rzut dyskiem 56.25  trener Krzysztof Stipura

Srebrny medal

Hołub Krzysztof AZS UMCS Lublin 400 m pł. 50.81 trener Grzegorz Hołub

Lemieszek Kacper AZS Biała AZS AWF Biała Podlaska skok w dal 7.25 SB trener Tadeusz Makaruk

Muszyńska Weronika AZS UMCS Lublin pchnięcie kulą 14.05 PB trener Damian Kamiński

Brązowy medal

Jastrząb Izabela Agros Zamość 100 m 11.82 trener Andrzej Gdański

Jastrząb Izabela Agros Zamość 200 m 23.82 SB trener Andrzej Gdański

Drozd Wiktoria AZS UMCS Lublin 400m 53.39 trener Marek Jaros

4x100m Agros Zamość 41.25 w składzie: Pyda Jakub, Krupa Patryk, Tama Kacper, Pietrusa Jakub

trenerzy: 3x Andrzej Gdański, Rafał Kukla

Miejsca 4-8

4 m 4 x 400 m AZS UMCS Lublin 3:18.77 w składzie Gołębiowski Oskar, Chmiel Jakub, Samarczenko Dariusz, Hołub Krzysztof  trenerzy: Grzegorz Hołub, Piotr Maruszewski, Piotr Kitliński, Grzegorz Hołub