94 PZLA Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych

W sobotę 26 listopada 2022 roku w Oleśnie (na Opolszczyźnie) odbyły się 94 PZLA Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Do zawodów z całej Polski zostało zgłoszonych blisko 600 zawodników. Z klubów województwa lubelskiego startowali z LKS Znicz Biłgoraj, MKS Agros Chełm, TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski, AZS UMCS Lublin, MKS Żak Biała Podlaska, AZS AWF Biała Podlaska. Najwyższą pozycję zajęła podopieczna trener Bożeny Dziubińskiej Mariola Baranowska na dystansie 4 km seniorek, mając pecha o czym poniżej. Wśród młodzieżowców na 6 pozycji został sklasyfikowany Robert Wiatrzyk z Tomasovii.