Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów Toruń 2022

W dniach 5-6 marca 2022 w Toruniu odbyły się 66 PZLA Halowe Mistrzostwa Polski. W zawodach wzięła udział 29-osobowa reprezentacja województwa lubelskiego z klubów: AZS UMCS Lublin, KS Agros Zamość, KS AZS AWF Biała Podlaska, MKS Agros Chełm, MKS Żak Biała Podlaska, SKB Kraśnik oraz TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski.

Województwo lubelskie w punktacji medalowej zdobywając
8 medali w tym: 4 złote i 4 brązowe
zajęło bardzo wysokie
3 miejsce.

W klasyfikacji medalowej poszczególnych klubów:

5 m AZS UMCS Lublin 5 medali (2 złotymi i 3 brązowymi)

14 m KS Agros Zamość 1 złoty medal

14 m KS AZS AWF Biała Podlaska 1 złoty medal

34m MKS Agros Chełm 1 medal brązowy.

Medale dla AZS UMCS Lublin zdobyli: Adrianna Sułek, nowy nabytek klubu, która w pięcioboju nowoczesnym wywalczyła złoty medal, ustanawiający najlepszy wynik na świecie, rekord województwa lubelskiego ale również ustanawiając przy okazji cztery najlepsze wyniki na Lubelszczyźnie w tym roku w konkurencjach: 60pł, skok w dal, skok wzwyż, pięciobój.  Drugi złoty medal zdobyła Paulina Guba w pchnięciu kulą, która powraca do rywalizacji o największe tytuły w Polsce.  Podwójnym brązowym medalistą Mistrzostw Polski został Szymon Żywko na dystansach 1500 i 3000 metrów. Rewelacyjny bieg w wykonaniu zawodników Lubelszczyzny na dystansie 60 m gdzie Dominik Kopeć z Agrosu Zamość zdobył złoty medal a brązowy Jakub Lepach z AZS UMCS Lublin. Niemal w ostatniej konkurencji skoków w dal Piotr Tarkowski wywalczył złoty medal w uzyskując bardzo dobry rezultat 8.01m Brązowy medal w na dystansie 200 m zdobyła zawodniczka MKS Agros Chełm Izabela Jastrząb.