Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20

W dniach 10-12 luty 2023 roku w Rzeszowie odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20. Występ reprezentacji województwa lubelskiego zakończył się dorobkiem 4 medali w tym: 1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy medal. Z takim dorobkiem medali województwo lubelskie zajęło 15 miejsce. Nieco słabiej wypadły kluby lubelskie w klasyfikacji klubowej. Najwyższe miejsce 28 zajął AZS UMCS Lublin z jednym złotym medalem, 53 MKS Agros Chełm i TS Start Lublin z jednym srebrnym medalem i 75 miejsce TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski 1 medal.

Jedyny złoty medal dla Lubelszczyzny zdobył Bartosz Kitliński AZS UMCS Lublin na dystansie 800 m. Przed zawodami nr 1 na listach startowych i wygrywając potwierdził swoją pozycję wśród zawodników w kategorii U20. Medale srebrne zdobyli: w biegu na 300 m kobiet U18 Wiktoria Gajos z MKS Agros Chełm 300 m 39.45 a drugi srebrny medal – duża niespodzianka Wiktor Proć TS Start Lublin, który w trójskoku w kategorii U18 pobił życiówkę o metr uzyskując 14.16. Medal brązowy zdobyła Magdalena Kata zawodniczka TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski w pchnięciu kulą.

Wszystkie miejsca medalowe i finałowe:

1m Bartosz Kitliński AZS UMCS Lublin 800m 1:53.02 tr. Piotr Kitliński

2m Wiktoria Gajosz z MKS Agros Chełm 300 m 39.45 tr. Damian Leszczyński

2m Wiktor Proć TS Start Lublin trójskok 14.16 tr. Wojciech Bobrzyk

3m Magdalena Kata TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski pchnięciu kulą 14.28 tr. Tomasz Wawrzusiszyn

4m Włoszczyk Liwia KS Wisła Puławy 60 m pł 8.74

4m Śmietanka Jan MKS Unia Hrubieszów 400 m 50.28

4 m bądź Szymon KS Agros Zamość Trójskok 13.65

5m Gozdera Zuzanna KS Wisła Puławy 60 m pł 8.76

5m Mielniczuk Jan AZS UMCS Lublin skok wzwyż 1.88

5m Pruś Jakub AZS UMCS Lublin skok w dal 6,50

6m 4 x 4 m Mix MKS Unia Hrubieszów w składzie: Jan Śmietanka, Milena Stasiak, Karol Mróz, Kinga Czerwińska 4:03.36