Lubelskie Koziołki 2024, czyli Święto Lekkoatletyki w Lublinie powraca w wielkim stylu!

Po udanym debiucie w 2023 roku Lubelskie Koziołki, jedne z najbardziej wyczekiwanych zawodów lekkoatletycznych w Polsce, powracają w tym roku z jeszcze większym rozmachem i entuzjazmem. Organizatorzy zapowiadają, że tegoroczna edycja przyniesie jeszcze więcej emocji, wspaniałych sportowych osiągnięć oraz niezapomnianych chwil dla zawodników i kibiców.

Lubelskie Koziołki, mimo stosunkowo krótkiej historii, już zyskały uznanie jako jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych w regionie. Zawody odbywające się na przełomie maja i czerwca, po raz drugi zostały wpisane jako impreza cykliczna, co świadczy o ich prestiżu i znaczeniu dla środowiska lekkoatletycznego.

Po pierwszej edycji Lubelskich Koziołków w 2023 roku Polski Związek Lekkiej Atletyki wyraził wysoką ocenę organizacji zawodów. Klasyfikując je na piątym miejscu w Polsce, stawia je w szeregu najbardziej prestiżowych imprez krajowych, ustępując jedynie takim wydarzeniom jak Diamentowa Liga w Chorzowie, Memoriał Janusza Kusocińskiego, Memoriał Ireny Szewińskiej czy Memoriał Czesława Cybulskiego w Poznaniu.

Tegoroczna edycja Lubelskich Koziołków odbędzie się 30 maja 2024 roku na stadionie MOSiR przy ulicy Piłsudskiego 22. Planowane rozpoczęcie zawodów przewidziane jest o godzinie 16:00, zapewniając kibicom doskonałą okazję do uczestnictwa w emocjonujących zawodach.

Na starcie zawodów staną zarówno zawodnicy i zawodniczki Kadry Narodowej Seniorów Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, jak również młodzi, perspektywiczni lekkoatleci z całego kraju. Zapowiedziane są także udział znanych medalistów Mistrzostw Europy, Świata oraz ostatnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio. W sumie w Lubelskich Koziołkach weźmie udział około 300 zawodników w różnych kategoriach wiekowych.

Oprócz głównych zawodów, przed mityngiem rozegrane zostaną PZLA MISTRZOSTWA POLSKI W SZTAFETACH MIESZANYCH 2024 (U23, U20, U18). Dodatkowo Polski Związek Lekkiej Atletyki zorganizuje kilkudniowe konsultacje dla Kadry Juniorów, co stanowi doskonałą okazję do sprawdzenia formy przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Bańskiej Bystrzycy i Mistrzostwami Świata Juniorów w Limie.

Lubelskie Koziołki nie tylko przyciągają uwagę jako wydarzenie sportowe, lecz także jako prawdziwe widowisko dla wszystkich uczestników i kibiców. Organizatorzy zapowiadają, że impreza zostanie przeprowadzona na wzór zagranicznych mityngów Diamentowej Ligi, zapewniając dynamiczną i widowiskową atmosferę, wzbogaconą oprawą muzyczną i wysokim standardem organizacji.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sportu, kibiców oraz mieszkańców Lublina i okolic do uczestnictwa w Lubelskich Koziołkach 2024, które obiecują być wyjątkowym wydarzeniem sportowym i doskonałą okazją do wsparcia polskich talentów lekkoatletycznych.