Mistrzostwa Świata U20 Kolumbia 2022

Blisko przez tydzień zawodnicy z kategorii junior U20 rywalizowali w Mistrzostwach Świata. Na dalekim kontynencie Ameryki Południowej w Kolumbii w miejscowości Cali wśród reprezentantów Polski z Lubelszczyzny indywidualnie startowało dwoje zawodników: Wiktoria Oko (Wisła Puławy) i Bartosz Kitliński (AZS UMCS Lublin) oraz jeden Remigiusz Zazula (Agros Chełm) w sztafetach.

Rewelacyjnie  spisała się podopieczna Sławomira Murata, w zawodniczka Wisły Puławy Wiktoria Oko, która  w biegu na 400 m przez płotki przebojem przeszła eliminacje, półfinał by w finale zająć 6 miejsce na świecie !!!

Równie udane starty były udziałem Bartosza Kitlińskiego AZS UMCS Lublin, który w eliminacjach rzutem na taśmę zapewnił sobie udział w biegu półfinałowym zajmując ex aequo 3 miejsce z Nowozelandczykiem. Mimo poprawy o 2,5 sekundy wyniku z eliminacji i bardzo dobrze rozegranego  biegu półfinałowego nie udało się awansować do finału. Bartosz zajął 4 miejsce w półfinale co ostatecznie dało mu 11 lokatę.

W biegach sztafetowych mieliśmy jeszcze jednego reprezentanta Lubelszczyzny Remigiusza Zazulę z Agrosu Chełm, który awansował w sztafecie 4 x 400 m mix do finału a następnie zajął bardzo dobre 5 miejsce. Remigiusz startował jeszcze w eliminacjach męskich 4 x 400m  ale nie udało się awansować do finału.  Ostatecznie sztafeta zajęła 12 miejsce.