Sofia Ennaoui i Alicja Wrona-Kutrzepa medalistkami Halowych Mistrzostw Europy !!!

Bardzo dobrze spisała się reprezentacja Polski podczas Halowych Mistrzostw Europy Stambuł 2023. Polska reprezentacja wróciła z 7 medalami.

Medale zdobyły również przedstawicielki z Lubelszczyzny.

W trzecim dniu rozgrywanych w Stambule Halowych Mistrzostw Europy dorobek reprezentacji Polski powiększyła biegnąca na dystansie 1500 m Sofia Ennaoui (AZS UMCS Lublin). Piękna walka od startu do mety, imponujący finisz i 3 miejsce. Wynik Sofii 4:04.06 to rekord życiowy oraz nowy rekord Lubelszczyzny.

Ostatniego dnia mistrzostw brązowy medal zdobyła reprezentantka AZS UMCS Lublin Alicja Wrona-Kutrzepa. Alicja startowała w jakże obecnie popularnej sztafecie kobiecej 4x400m: z Anną Kiełbasińską, Mariką Popowicz-Drapała oraz Anną Pałys.

Czwartym sprinterem Europy został Dominik Kopeć (Agros Zamość) , który w finale brązowy medal przegrał ze Szwedem Larsonem jedynie o 0,001 sekundy. Wynik jaki Dominik osiągnął 6,56 jest jego rekordem życiowym oraz rekordem województwa lubelskiego oraz drugim w historii polskiej lekkoatletyki.

W biegu na 60 m wystartował również Jakub Lempach z AZS UMCS Lublin, który przeszedł eliminacje i w półfinale uzyskał rekord życiowy 6,62. Jednakże nie udało mu się zakwalifikować do finału

Bardzo dobrze w eliminacjach w biegu na 1500 m zaprezentował się zawodnik AZS UMCS Lublin Michał Rozmys gdzie w bardzo dobrym stylu zakwalifikował się z drugiego miejsca do finału wynikiem 3,43,97. Niestety w finale Michał odczuwał zbyt mocno bieg eliminacyjnym i zajął 9 miejsce.

OSIĄGNIĘCIA ZAWODNIKÓW Z LUBELSZCZYZNY

3 m Sofia Ennaoui (AZS UMCS Lublin)1500 m. 4:04.06 PB tr Wojciech Szymaniak

3 m Polska 4 x 400 MK 3:29.31 w składzie z Alicją Wroną-Kutrzepa (AZS UMCS Lublin) tr Zbigniew Maksymiuk