Sztafeta Pokoju

Szanowni Państwo, Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele, Rodzice,

w imieniu społeczności akademickiej Lublina zapraszam uczniów miejscowych szkół do udziału w inicjatywie Lubelska Sztafeta Pokoju, której celem jest zbiórka funduszy i darów na rzecz uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy.

Bieg odbędzie się na Stadionie Lekkoatletycznym w Lublinie w piątek 11 marca w godz. 16 – 20 i sobotę 12 marca w godz. 9 – 15. Organizatorem wydarzenia jest Akademicki Związek Sportowy w Lublinie przy wsparciu Fundacji Santander i wielkich serc lokalnych przedsiębiorców. Podczas Sztafety przeprowadzona zostanie zbiórka, a Bank Santander podwoi każdą wpłaconą przez uczestników i sponsorów złotówkę!

Duch wojownika i wola przetrwania to cechy, za które dotychczas podziwialiśmy naszych wspaniałych, sportowych idoli. Dziś tym samym imponują nam mieszkańcy Ukrainy, jednocześnie bardzo potrzebujący naszej pomocy. I tym razem lubelscy sympatycy sportu nie zawiodą! Podczas biegu przeprowadzona zostanie zbiórka funduszy i darów, które w całości przekazane zostaną do punktu wyznaczonego przez władze naszego miasta.

Lubelska sztafeta pokoju będzie miała charakter otwarty co oznacza, że każda chętna osoba, bez względu na wiek weźmie w niej udział! Sama aktywność polegać będzie na przebiegnięciu dowolnego dystansu z pałeczką sztafetową i przekazanie jej kolejnej osobie z drużyny. Podczas biegu płonąć będzie symboliczny ogień nawiązujący do idei pokoju olimpijskiego. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawują: Marszałek Woj. Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz Prezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk.

Więcej informacji pod adresem: https://www.facebook.com/events/698352701319531/

W oczekiwaniu na pozytywną odpowiedź, łączę wyrazy szacunku.

Paweł Markiewicz

Wiceprezes ds. organizacyjnych OŚ AZS Woj. Lubelskiego