29 Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich

Województwo śląskie było gospodarzem  29 Ogólnopolskiej Olimpiad Młodzieży w sportach letnich. Dla lekkoatletów były to 55 PZLA Mistrzostwa Polski U18.

Indywidualnie, z Lubelszczyzny, wśród kobiet najlepszą zawodniczką była Magdalena Kata, która zdobyła złoty (oszczep) i brązowy (kula) medal. Wśród mężczyzny bardzo dobrze zaprezentował się Wiktor Proć, który bijąc rekordy życiowe zdobył złoty medal w trójskoku i czwarte miejsce w skoku w dal. Multimedalistką została Wiktoria Gajosz, która zdobyła aż 3 medale. Indywidualnie brąz w biegu na 400m i wraz z koleżankami z Tomasovi srebrny w sztafecie 4x400m i brązowy 4x100m. To znaczy, że Fus Joanna, Kawałek Julia, Wójcik Natalia zdobyły po 2 medale w sztafetach.

Rywalizacja w punktacji województw dla Lubelszczyzny zakończyły się na 10 miejscu.

W klasyfikacji medalowej województwo lubelskie zdobyło 5 miejsce zdobywając 8 medali (3-1-4).

W klubowej klasyfikacji medalowej:

8m  TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski 5 medali (1-1-3)

16m AZS UMCS Lublin 1medal (1-0-0) 16m TS Start Lublin 1medal (1-0-0)

60m LKS Znicz Biłgoraj 1 medal (0-0-1)

Medaliści i finaliści zawodów:

Złoty medal:

Pojęta Małgorzata AZS UMCS Lublin 200 m 24.07s PB tr. Henryk Adamowicz

Proć Wiktor TS Start Lublin trójskok 14.37 PB tr. Wojciech Bobrzyk

Kata Magdalena TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski oszczep 48.01m tr. Tomasz Wawrzusiszyn

Srebrny medal

4 x 400 m 3:55.72s TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski w składzie: Fus Joanna, Kawałek Julia, Wójcik Natalia, Gajosz Wiktoria tr. Damian Leszczyński i Andrzej Gdański

Brązowy medal

Gajosz Wiktoria TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski 400 m 54.66s tr. Damian Leszczyński

4 x 100 m 47.37s TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski w składzie: Kawałek Julia, Gajosz Wiktoria, Wójcik Natalia, Fus Joanna tr. Damian Leszczyński i Andrzej Gdański

Kata Magdalena TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski kula 14.34 m tr. Tomasz Wawrzusiszyn

Łaba Karol LKS Znicz Biłgoraj 3000 m 8:47.69s tr. Mieczysław Jamroz

Finał (miejsce 4-8)