Halowe Mistrzostwa Europy Masters

Nasi też stawali na podium !

W dniach 17–23 marca 2024 roku w Toruniu odbyły się 14. Halowe Mistrzostwa Europy Masters (Weteranów). Do zawodów przystąpili aktualni i byli reprezentanci klubów z naszego województwa stając nawet na podium.

Marzena Wysocka – kategoria wiekowa K55

wieloletnia reprezentanta KS AZS AWF Biała Podlaska i kraju, została mistrzynią Europy w rzucie dyskiem w kategorii K 55 – 37.12 m

Leszek Bobrzyk ze Startu Lublin M75

srebrny medal zdobył w rzucie dyskiem o ciężarze 1 kg wynikiem – 32.79 m,

a czwarty w tej rywalizacji był Józef Wąsiel z Mircza z wynikiem 30.65 m

W trzech konkurencjach rywalizował Krzysztof Gidziński (kat. M65) – w rzucie oszczepem o ciężarze 600 g zajął 7 miejsce (37.22 m), w skoku wzwyż (135 cm) był 8 i 10. w trójskoku (9.39).

W biegu na 800 m w kat. M35 Łukasz Zosiuk zajął 15 lokatę (2:08,51) – (wszyscy Unia Hrubieszów)

Tomasz Rysio z MKS Agros Chełm

To dwukrotny brązowy medalista w skoku wzwyż z w kategorii M35 wynikiem 1.85 m plus w skoku w dal – 6.66 m

UWAGA!!!

W związku z wielką ilością startujących i przy nazwiskach jest Poland w przypadku innych startujących z Lubelszczyzny proszę o podanie osiągnięć na kontakt Piotr Kitliński na fb to dopiszemy.