HMP Seniorów Toruń 2024

W dniach 17-18 luty 2024 w Arenie Toruń odbyły się 68. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski. W pierwszym dniu zawodów reprezentanci Lubelszczyzny zdobyli medale, ale były to medale w kategorii młodzieżowej. W biegu na 60m Patryk Krupa AZS UMCS Lublin wywalczył srebrny medal, natomiast brązowy wywalczyła Monika Romaszko z Agrosu Zamość, również w biegu na 60 m. Dopiero drugiego dnia mogliśmy się cieszyć z medalów w kategorii seniorów. Pierwszy, brązowy medal zdobył jeden z najmłodszych reprezentantów Lubelszczyzny Bartosz Kitliński AZS UMCS Lublin w biegu na 800 m. Wysokie miejsce Bartosza spowodowało, że został on również Mistrzem Polski w biegu na 800 m w kategorii młodzieżowej U23. Chwilę po biegu Bartosza Kitlińskiego do rywalizacji przystąpił Patryk Grzegorzewicz AZS UMCS Lublin, który na 400 m wywalczył brązowy medal w kategorii seniorów oraz srebrny medal w kategorii młodzieżowy. Kolejne 2 medale były udziałem skoczków w dal. Po pasjonującej walce i zmiennym prowadzeniu, srebrny medal wywalczył zawodnik AZS UMCS Lublin Andrzej Kuch. Natomiast prowadzący na początku zawodów zawodnik AZS AWF Biała Podlaska Piotr Tarkowski zakończył rywalizację na trzecim miejscu z brązowym medalem.