Mistrzostwa Polski kobiet w ulicznym biegu na dystansie 10 km

Czwarty medal Izy Paszkiewicz !

W dniu 22 października 2023 r. w Kole do rywalizacji w ramach 43. Biegu Warciańskiego im. Zdzisława Krzyszkowiaka przystąpiło siedemnaście zawodniczek uczestniczących w mistrzostwach Polski. Czwarty medal na tym dystansie, tym razem srebrny zdobyła Izabela Paszkiewicz reprezentująca AZS UMCS Lublin. W sumie w skarbcu posiada dwa złote i 2 srebrne. I jak dotychczas jest to jedyny dorobek medalowy wśród lubelskich pań.

Tytuł mistrzowski wywalczyła biegaczka KKL-u Kielce Sabina Jarząbek. Na mecie czasem 33:06 min poprawiła rekord życiowy i zdobyła pierwszy w karierze złoty medal Mistrzostw Polski na tym dystansie (przed rokiem Jarząbek była druga za… Paszkiewicz).

Wicemistrzostwo zdobyła Izabela Paszkiewicz z AZS UMCS Lublin (34:03) – trener Mariusz Giżyński a trzecia na mecie była Monika Dubiella z LLKS Ziamia Kociciewska Skórcz z czasem 34:13. 12 miejsce Beata Klimek z KS AZS AWF Biała Podlaska 37:05

Izabela Paszkiewicz

Dla mnie to wyjątkowe wydarzenie. Nie mogło mnie zabraknąć w tym biegu, z którego mam piękne wspomnienia. W tym roku wracam ze srebrnym medalem. Dziękuję organizatorom za pamięć i zaproszenie.