Mistrzostwa Polski w chodzie na dystansie 35 km

Michał Baranowski z MKS Unii Hrubieszów szósty z rekordem województwa!

W sobotę 14.05.2022 r. w Opolu odbyły się po raz pierwszy Mistrzostwa Polski w chodzie sportowym na dystansie 35 km, w których zdecydowanie najmłodszy z czołówki Michał Baranowski z hrubieszowskiej Unii zajął wysokie szóste miejsce. Jego trenerem jest Andrzej Chyliński. Wygrał Artur Brzozowski (były zawodnik Znicza Biłgoraj) przed Mistrzem Olimpijskim Dawidem Tomalą na 50 km. Michał ustanowił rekord województwa lubelskiego, ponieważ jest pierwszym, który podczas oficjalnych zawodów wystartował z Lubelszczyzny na takim dystansie.

Ze str. PZLA

Na trasie na Wyspie Bolko początkowo na czele szedł Rafał Augustyn, później tempo nadawał Artur Brzozowski. Po 15 kilometrach jego tempo pozwalało dawać mu nadzieję na uzyskanie wskaźnika na mistrzostwa Europy. Później Brzozowski już samotnie liderował stawce, za jego plecami szedł – zmagający się nie tylko z rywalami, ale również bólem kolana, Dawid Tomala.

Ostatecznie złoto Brzozowski – 2:36:22.

Drugie miejsce zajął mistrz olimpijski (2:37:22), Dawid Tomala

a brąz zdobył Rafał Augustyn (2:39:26).

  1. Michał Baranowski 3:11:10 godz.

Pełne wyniki: Opole

Michał Baranowski – Start uważam za mega udany. Poszedłem około 1.5 min szybciej niż zakładałem i na dodatek zająłem bardzo wysokie 6 te miejsce. Start w Opolu jest moim największym osiągnięciem .Bardzo duża zasługa w tym mojego Trenera Andrzeja Chylińskiego, który ułożył mi świetny plan treningowy, dzięki czemu byłem dobrze przygotowany do tych zawodów. Teraz około tygodnia odpoczynku i zaczynam przygotowania do MP na sprinterskim dystansie 10 000 m, które odbędą się 11.06 w Suwałkach. Planuje również start na Pucharze Polski w szachach w Puławach już za tydzień.

Trener Andrzej Chyliński – Michał startował śmiało, ale rozsądnie. Z głową przez ponad połowę dystansu, a potem już z sercem. Czysta przyjemność pomagać takiemu zawodnikowi

 

Opracował – Marek Ambroży Kitliński

Dodał na str. LOZLA – Piotr Kitliński

Foto – arch. M. Baranowski