Mistrzostwa Polski w półmaratonie

Zaledwie 23 – letnia Beata Klimek z KS AZS AWF Biała Podlaska zajęła 4 miejsce w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie z wynikiem 1:19:27 (po drodze 10 km – 38:21). Zawody zostały rozegrane 11 września 2022 r. Trenerem Beaty jest Damian Świerdzewski

Ze strony PZLA

PODCZAS ROZEGRANYCH W IŁAWIE MISTRZOSTW POLSKI W PÓŁMARATONIE ZŁOTE MEDALE WYWALCZYLI ALEKSANDRA BRZEZIŃSKA ORAZ ARKADIUSZ GARDZIELEWSKI.

Do połowy dystansu na czele stawki biegły Monika Jackiewicz oraz Aleksandra Brzezińska. Później samotnie już prowadziła zawodniczka MKL-u Toruń. Brzezińska na mecie uzyskała czas 1:13:56 i swoją główną rywalkę wyprzedziła o ponad 1,5 minuty. Jackiewicz srebro zdobyła z wynikiem 1:15:34. Brązowy medal wywalczyła Olga Ochal – 1:17:06.

W rywalizacji mężczyzn ton rywalizacji nadawali Arkadiusz Gardzielewski oraz Mateusz Kaczor, którzy zajęli ostatecznie też pierwsze dwa miejsca. Złoto – trzecie w karierze na tym dystansie – zdobył zawodnik Śląska Wrocław, który finiszował z czasem 1:03:57. Drugi był Kaczor – 1:04:59. Stawkę medalistów uzupełnił Adam Głogowski – 1:06:29.

Pełne wyniki: Iława