Mistrzostwa Świata Eugene 2022

W dniach 15-24 lipca 2022 roku w Eugene (USA) odbędą się World Athletics Championschips Oregon22. Mistrzostwa Świata wracają do kalendarza lekkoatletycznego po 3 latach. Zawody w Eugene planowo miały odbyć się przed rokiem ale ze względu na przeniesienie igrzysk(pandemia) zdecydowano się na termin późniejszy.

Trzy lata temu w Dosze, podczas poprzedniej edycji Mistrzostw Świata, reprezentacja Polski zdobyła 6 medali w tym jeden złoty (Paweł Fajdek reprezentujący jeszcze wtedy Agros Zamość) dwa srebrne (Małgorzata Hołub-Kowalik 4x400m AZS UMCS Lublin) i trzy brązowe.

Biało-czerwone barwy będą reprezentowane przez 24 zawodniczki i 21 zawodników w 24 konkurencjach. Wśród nich trójka zawodniczek z Lubelszczyzny: Sofia Ennaoui -1500m (AZS UMCS Lublin) , Malwina Kopron – rzut młotem (Wisła Puławy), Małgorzata Hołub-Kowalik- sztafeta 4x400m i 4x400m MIX (AZS UMCS Lublin).

REPREZENTACJA

Powodzenia !!!

Mistrzostwa Świata będzie można śledzić w telewizji i internecie całkowicie za darmo. Zawody będą transmitowane na antenach Telewizji Polsat w terminie 15-24 lipca 2022 r. Zmagania Polaków oraz powtórki z wydarzenia pojawią się do obejrzenia również na stronie SPORT.TVP.PL. Ze względu na miejsce organizacji mistrzostw (Stany Zjednoczone), poranne sesje będą odbywać się wieczorem czasu polskiego, a finały w nocy.

Terminarz MŚ w Eugene, plan transmisji i starty Polaków

Na stronę LOZLA dodał: Piotr Kitliński