RCEZ Biłgoraj na 3. miejscu w kraju

19 września 2023 r., na stadionie Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie odbył się
„Ogólnopolski Finał Ligi Lekkoatletycznej dziewcząt i chłopców za szkół ponadpodstawowych”.

Prawo startu w zawodach mieli mistrzowie województw. W finale zobaczyliśmy reprezentacje z województwa: dolnośląskiego, łódzkiego, lubelskiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, pomorskiego i świętokrzyskiego. Finał ogólnopolski był dofinansowany przez Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Po zwycięstwach w powiecie, rejonie i w województwie uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju wywalczyli trzecie miejsce w finale krajowym Szkolnej Ligii Lekkoatletycznej organizowanej przez Szkolny Związek Sportowy. Chłopcy z „Elektryka” uplasowali się tuż za szkołami mistrzostwa sportowego z Aleksandrowa Łódzkiego i Dąbrowy Górniczej.

Najlepszym zawodnikiem bloku biegów długich została startujący na 800 metrów Karol Łaba za wynik 1:57.93 min.

Brązowe medale zdobyli: Alan Michalak (pchnięcie kulą), Jan Ćwikła (skok w dal) i sztafeta 4×100 w składzie: Adrian Bazan, Błażej Grabias, Patryk Kołodziej i Damian Błaszczyk.

Sukces drużyny nie byłby możliwy bez pozostałych jej zawodników:

100m: Adrian Bazan, Błażej Grabias, Hubert Wlaź, 200 m: Mateusz Spólnik, 400 m: Sebastian Pac, Damian Błaszczyk, Wiktor Małer, 800 m: Karol Łaba, Rafał Czajka, 1500 m: Kacper Świtała, skok w dal: Jan Ćwikła, Patryk Kołodziej, Kacper Maciocha, pchnięcie kulą: Kacper Bednarz, Adrian Pietryszak, Alan Michalak. Opiekum – Adam Osuch.

Wynik ten jest największym osiągnięciem szkoły w jej długiej historii.