PZLA Mistrzostwa Polski U16 2023 Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego

Trzy medale młodzików z Lubelszczyzny, w tym złoty i rekord Polski Dawida Czapki !

W dniach 23 – 24 września 2023 r. w Słubicach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików U16 – Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego. Do zawodów zostało zgłoszonych 1012 osób. W tym 30. osobowa reprezentacja województwa lubelskiego z klubów: AZS UMCS Lublin, KS Agros Zamość, KS Wisła Puławy, LKS Znicz Biłgoraj,  MKL Chełm, MKS Agros Chełm, MKS Unia Hrubieszów, MKS Żak Biała Podlaska. Znakomicie startowali zawodnicy Agrosu Zamość zdobywając dwa medale, w tym złoty poparty rekordem Polski w tej kategorii wiekowej uzyskanym przez Dawida Czapkę w wieloskoku – 13.34 m i dodatkowo był 5. w skoku w dal – 6,33 m. Natomiast Magdalena Dąbska odebrała srebrny medal także w wieloskoku, ale wśród dziewcząt – 11.34 m i dodatkowo zajęła 6.miejsce w skoku w dal – 5,31 m. Trzeci medal wywalczył Jan Jarmoszewicz z Żaka Biała Podlaska.